Runös styrelse

Här hittar du kontaktuppgifter och översikt för aktuell styrelse i Ideella föreningen LOs Folkhögskola Runö.

  • Ordförande
  • Berit Müllerström
  • LO
  • 08-796 25 00
  • berit.mullerstrom@lo.se
  • Vice Ordförande
  • Pim Van Dorpel
  • Hotell- och restaurangfacket
  • 0771-57 58 59
  • pim.vandorpel@hrf.net
  • Ledamot
  • Ewa Lantz
  • ABF
  • 08-613 50 00
  • ewa.lantz@abf.se
  • Ledamot
  • Frank Henriksson
  • LO
  • 08-796 25 00
  • frank.henriksson@lo.se
  • Ledamot
  • Lisa Bengtsson
  • Kommunal
  • 010-442 70 00
  • lisa.bengtsson@kommunal.se
  • Ledamot
  • Solweig Larsson
  • Livs
  • 08-796 29 00
  • solweig.larsson@livs.se
  • Ledamot
  • Tomas With
  • IF Metall
  • 08-786 81 54
  • tomas.with@ifmetall.se
  • Ledamot
  • Matts Haglund
  • Sv. Transportarbetareförbundet
  • 010-480 37 41
  • matts.haglund@transport.se
  • Ledamot
  • Anneli Jonsson
  • SEKO
  • 08-791 42 19
  • anneli.jonsson@seko.se
  • Ledamot
  • Carina Persson
  • Campus Bommersvik
  • 070-546 30 15
  • carina.persson@bommersvik.se
  • Suppleant
  • Conny Lantz
  • Byggnadsarbetareförbundet
  • 010-480 30 00
  • conny.lantz@byggnads.se
  • Suppleant
  • Niklas Holmqvist
  • Sv. Målareförbundet
  • 08-587 274 00
  • niklas.holmqvist@malareforbundet.se
  • Suppleant
  • Hanna Kharazmi Holmer
  • ABF
  • 08-613 50 00
  • hanna.holmer@abf.se
  • Ledamot
  • Rosita Olsson-Palmberg
  • Socialdemokraterna Österåker
  • 072-167 52 50
  • rosita.olsson@runo.se