Ny på jobbet, gammal i gamet

30 januari 2026

Nyheter

Låt oss presentera Anna Löfgren – ny projektledare och innesäljare hos oss på Runö Möten & Events. Hon kommer med en gedigen branscherfarenhet och en meritlista fylld av stora arrangemang och ett glatt humör.

Anna har en lång bakgrund i branschen, både från anläggning men även som arrangör och kund. Arrangemang av olika slag, konferenser och möten har alltid legat henne varmt om hjärtat. Nu senast kommer hon från Fastighetsnytt där hon ansvarat för den stora mötesplatsen Business Arena – ett arrangemang där program, utställning och nätverkande står i fokus. Det är ett mässliknande format där Anna har råddat stora montersystem, planerat flöden och sett till att alla fått de bästa förutsättningarna att nå ut med sitt budskap.

Vi är glada över att Anna nu är en del i teamet. Hennes breda erfarenhet kommer förstås alla våra gäster tillgodo och vi kommer berikas med nya tankar, vinklar och idéer. Oavsett om du planerar ett litet möte eller en stor mässa, kommer Anna att lotsa dig genom hela processen med trygg, professionell hand och väldigt snabba skor. Varmt välkommen till vår halvö.

Jag ser verkligen fram emot att arrangera evenemang i Runöhallen, en lokal med oändliga möjligheter. Klicka dig vidare till informationen om Runöhallen här intill och tveka inte att slå en signal när du vill bolla idéer.
Projektledning, innesälj

Anna

Projektledning, innesälj

Läs om Runöhallen här

Läs alla våra nyheter